W maju odbyły się warsztaty plastyczne dla najstarszych grup przedszkolaków z Przedszkola nr 261 “Pod Dębami” i kl. I i II ze Szkoły Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica w Warszawie o Jerzym Nowosielskim. Na początku odwiedziliśmy Parafię Opatrzności Bożej w Wesołej i dzieci wprowadzone zostały w świat sztuki Nowosielskiego. Poznały wiele nowych słów: absyda, strop, narteks, posadzka, witraż, ikona, zabytek. Rozmawialiśmy o tym, jak wygląda sztuka przedstawiająca i nieprzedstawiająca – abstrakcja. Prezentowaliśmy na to przykłady w sztuce malarza. Podczas kolejnych spotkań dzieci malowały prace inspirowane poznaną sztuką. Przedszkolaki malowały abstrakcje – anioły, które widziały na stropie. Starsze dzieci malowały pejzaż z kościołem w Wesołej, budując go z prostych figur. Warsztaty prowadziła nauczycielka i historyczka sztuki Magdalena Krawczyńska, organizacja warsztatów Justyna Kwiatkowska.

Wystawa prac odbędzie się podczas pikniku w Parafii Opatrzności Bożej w Wesołej 4.06.2023 g. 13.30-15.00.

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu “Rok Jerzego Nowosielskiego w Wesołej”.
Organizatorzy projektu: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. WarszawyParafia pw. Opatrzności Bożej w WesołejOśrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy
Współorganizatorzy projektu:
Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego