W Filii nr 2 Zielonej od niedawna można oglądać wystawę ilustracji do książki Katarzyny Świeżak  „M.O.D.A. Metki, Obcasy, Dżinsy, Adidasy” (Wydawnictwo Dwie Siostry).
Ilustracje stanowią przemyślaną i spójną całość. Ich kompozycja, zgaszone kolory i odważnie zaprojektowane postaci przywodzą na myśl magazyny o modzie z lat 60. Dowcipne portrety gwiazd świata mody znakomicie oddają humor i niebanalność ilustrowanego tekstu, ujawniając zarazem talent artystki do karykatury. Stworzone przez nią ilustracje są stylowe i eleganckie, a przy tym ciekawe, pomysłowe i przystępne dla młodego czytelnika. Doskonale uzupełniają zawarty w książce „M.O.D.A” przekaz, zgodnie z którym modą można i należy się bawić.

 

Wystawa została wyeksponowana w oknie budynku Filii nr 2 Zielonej – od strony ulicy Podleśnej. 

Podczas pikniku “Czytanie uskrzydla” 19 września 2020 r. odbyły się Warsztaty Modowe związane z wystawą.O autorce:
Katarzyna Bogucka (ur. 1985) – graficzka, ilustratorka, malarka, wschodząca gwiazda polskiej ilustracji książkowej. Jej wyrazisty, nowoczesny styl zdobywa rosnące uznanie krytyków i cieszy się coraz większą popularnością wśród czytelników. Geometryczne sylwetki i kształty, niebanalna kolorystyka i pełna wdzięku lekkość formy to znaki rozpoznawcze jej ilustracji, których nie sposób pomylić z pracami żadnego innego artysty.

Dziękujemy Wydawnictwu Dwie Siostry za udostępnienie wystawy!