We wtorkowe popołudnie 8 czerwca w Bibliotece w Zielonej odbył się plenerowy Wieczór Bajek dla najmłodszych czytelników. Wieczory Bajek w czasach przedpandemicznych były cotygodniowymi spotkaniami w bibliotece, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Od tamtych czasów wiele się zmieniło, ale na szczęście nie wszystko. Nie zabrakło chęci na wspólne spotkania i nasi najmłodsi czytelnicy wraz z opiekunami i rodzicami zjawili się licznie przed bocznym wejściem do biblioteki.

Motywem przewodnim spotkania była: muzyka. Padały ważkie pytania dotyczące muzyki i jej natury. Co to jest muzyka? Jak powstaje muzyka? Co daje nam muzyka? I przede wszystkim, po co jest muzyka? Dzieci wsłuchiwały się w różnorodne utwory muzyczne: od “Marsza żałobnego” Chopina po “Lot trzmiela” Rimskiego-Korsakowa – i dawały spontaniczne i brawurowe odpowiedzi na te pytania. O muzyce, owszem, można dużo mówić, ale nie od dziś wiadomo, że mówienie o muzyce to jak tańczenie o architekturze. Musiał więc nadejść moment, kiedy to wszyscy chętni wzięli do rąk własnych instrumenty muzyczne i… zaczęło się! Muzyka płynęła, dobra zabawa narastała, humory dopisywały. Jako że impreza była biblioteczna, nie mogło zabraknąć książki i wspólnego jej czytania. Tym razem były to przepiękne i na wskroś muzyczne wiersze nestorki polskiej poezji dziecięcej – Doroty Gellner, w szaleńczej wprost interpretacji pana Pawła – animatora kultury pracującego w bibliotece.

W czasie nadchodzących wakacji planowane są kolejne plenerowe Wieczory Bajek. Chętnych zapraszamy do śledzenia aktualności na naszej stronie internetowej, na Facebooku i na Instagramie. Aby otrzymać powiadomienie o spotkaniu napiszcie do nas: wieczor.bajek@gmail.com