Kluby Młodego Odkrywcy to kółka zainteresowań, którym patronuje Centrum Nauki Kopernik. Celem prowadzonych przez nie działań jest swoboda odkrywania. Dlatego na tych zajęciach nie uczymy się faktów ale metod, skupiając się na tym żeby uczestnicy zyskali jak największą samodzielność.

Klub „Skarby Pobliża” zaprasza na cykl czterech warsztatów dla dzieci w wieku 7-12 lat. Tematami zajęć będą  metody i sposoby działania, a zbadane i opisane zostaną te zjawiska i gatunki, którymi w czasie wypraw do Lasu Sobieskiego zainteresują się młodzi badacze. Powstanie w ten sposób zeszyt naukowy i kolekcjonerskie karty opisujące gatunki.

Każde zajęcia składają się z dwóch części: wycieczki do Lasu Sobieskiego w czasie, której zbieramy obserwacje i znaleziska a następnie – po przerwie – z części warsztatowej w której je opracowujemy. Pracujemy w namiotach rozbitych w pobliżu biblioteki, w razie niepogody – w budynku. Po naszych zajęciach zostanie w bibliotece ekspozycja i egzemplarze zeszytu. Każdy z uczestników zajęć również otrzyma egzemplarz autorski zeszytu i pamiątkowe karty.

Warsztaty odbywają się w lipcu, w każdy wtorek, o godz. 10:30, w Bibliotece w Zielonej, ul. Podleśna 38.

Terminy warsztatów: 6, 13, 20 i 27 lipca 2021 r.
Informacje i zapisy: tel. 785 502 029

Zapisy na każdy termin są prowadzone oddzielnie.

 

Tematy zajęć:

  1. Ciekawość i rzetelność – dobra obserwacja nie wymaga wiedzy
  2. Zbieranie – pożytki i szkody z kolekcjonerstwa i hodowli
  3. Porównywanie – jak zobaczyć kierunki zmian.
  4. Przekazywanie – jak z podglądania przyrody zrobić naukowy pożytek.

 

Opis Animatora:
Dorota Wrońska (Nornik Łąking) mgr. biologii środowiskowej UW, dziennikarka popularnonaukowa, animatorka zajęć wyszkolona w Centrum Nauki Kopernik.

 

Projekt jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.

Do zobaczenia na zajęciach!