19 września o godz. 15:00 odbędzie się piknik rodzinny „Czytanie uskrzydla”, podczas którego zostaną odsłonięte ceramiczne skrzydła, umieszczone na elewacji budynku Biblioteki w Zielonej.

Projekt został zainicjowany przez ceramiczkę, Panią Dorotę Łasisz i jest tworzony w Mimbres – Pracownia Ceramiki przez mieszkańców Wesołej. Podczas pikniku będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze skrzydłami (Foto-budka) i wziąć udział w loterii fantowej. Przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i ich rodziców.

W trakcie imprezy będzie można porozmawiać z pisarzami, którzy biorą udział w projekcie ceramicznym. Wśród nich:
Agnieszka Jeż, Agnieszka Lis, Marek Łasisz i Katarzyna Bulicz-Kasprzak.

Agnieszka Jeż zadebiutowała w 2016 roku  powieścią “Nie oddam szczęścia walkowerem” (razem z Pauliną Płatkowską). Potem była książka o dwudziestoleciu międzywojennym, które uwielbia – “Dwudziestolecie międzywojenne. Co i jak jadano”.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/AgnieszkaJezKsiazki

Marek Łasisz jest z wykształcenia archeologiem i kulturoznawcą. “Dom wilka” to jego debiutancka powieść.
“Dom wilka” to pełna niespodziewanych zwrotów akcji powieść przygodowa z gatunku fantastyki miejskiej. Poznaj Artura i wyrusz z nim na niesamowitą wyprawę do świata równoległego. Spotkaj oryginalnych bohaterów i odkryj mroczne tajemnice niezwykłego Instytutu Archeologii. Trolle, krasnoludy i lot sterowcem. Zadziwiające eksperymenty i spotkanie z niebieskookim wilkiem. To wszystko i dużo więcej na kartach powieści, która zabierze Was w szaloną podróż do zupełnie innego świata.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Domwilka/

Agnieszka Lis to jedna z najpoczytniejszych pisarek literatury obyczajowej, pianistka i dziennikarka. Jej powieści opowiadają o życiowych perypetiach – bólu, rozstaniu, trudnych relacjach, samotności, chorobie i marzeniach. Trafiają do zakamarków kobiecej duszy i pozwalają zrozumieć, że z każdej nawet najcięższej – sytuacji zawsze jest jakieś wyjście. Agnieszka Lis nie kreuje rzeczywistości, w której wszyscy są szczęśliwi i nie napotykają na swojej drodze problemów. Przeciwnie – stawia przed swoimi bohaterami wyzwania, które mogą wydawać się nie do przezwyciężenia.
Co ciekawe, każda jej książka jest inna, zawiera nie tylko inne treści, ale ma także inny charakter, nastrój i sposób narracji. Pokazuje to, że autorka, dysponująca szerokim wachlarzem literackich środków warsztatowych, nie na darmo uważana jest za jedną z najbardziej interesujących pisarek obyczajowych.
Członek Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Copyright Polska.

Autorka książek: “Jutro będzie normalnie”, “Samotność we dwoje”, “Pozytywka”, “Muzyka twojej duszy”, “Pocztówki”, “Widoki”, oraz “Huśtawka”.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Agnieszka.Lis.Pisarka

Katarzyna Bulicz-Kasprzak urodziła się 20 marca 1976 roku w Lubaniu na Dolnym Śląsku. Od 2000 roku związana jest z podwarszawskim Sulejówkiem. Mieszka tuż przy granicy z Wesołą.

Zadebiutowała 19 września 2012 roku. Wtedy to do księgarń trafił powieściowy debiut autorki, obyczajowa powieść dla kobiet „Nie licząc kota”. Książka z miejsca podbiła serca czytelniczek.

Kasia Bulicz-Kasprzak ma na swoim koncie czternaście powieści. Są wśród nich historie zabawne, jak „Spadek” czy „Nalewka zapomnienia”, są też historie poważne jak „Pójdę do jedynej”. Ze względu na dużą wnikliwość, z jaka opisuje ludzkie losy, Czytelniczki nazwały autorkę wnikliwą obserwatorką życia.

Drugim, po literaturze, hobby autorki jest bieganie. Dlatego przedpołudniami można ją spotkać w Lesie Milowym.

Więcej informacji na stronie internetowej www.kasia.buliczkasprzak.pl oraz w mediach spolecznościowych www.facebook.com/BuliczKasprzak

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji: