Biblioteka w Zielonej prowadzi spotkania dla grup przedszkolnych w ramach projektu “Obudź w dziecku pasję czytania”.
Każdy uczestnik akcji otrzymuje kartę biblioteczną i imienny plecaczek na wypożyczane książki. Dzieci objęte tym programem wprowadzane są w świat kultury czytania poprzez wspólne gry i zabawy.

Wszyscy uczestnicy zajęć mogą zagrać w gry interaktywne na Magicznym Dywanie. Podczas zabawy projektor tworzy na podłodze wirtualny świat, w którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody, ćwicząc jednocześnie pamięć i koordynację wzrokowo-ruchową.

Przedszkole nr 262

W czasie drugiego etapu programu odwiedziły nas również pierwsze klasy. Dzieci wzięły udział w podchodach bibliotecznych i poprzez zabawę uczyły się w jaki sposób można odnaleźć książki na półce. Zapoznały się z zasadami wypożyczania książek i układem poszczególnych działów w bibliotece.