Pod koniec sierpnia w urokliwych miejscach Wesołej można było zobaczyć grupkę zapaleńców ze sztalugami, którzy bez względu na deszcz czy słońce utrwalali na płótnach piękno naszej Dzielnicy. Pierwsze dni były pełne deszczu, jednak schronienia udzielili artystom właściciele Villa Park. Pod daszkami i w altanach tego pięknego hotelu mogliśmy malować i poczuć klimaty południowych Włoch. Kamienne murki, wielkie donice z kwiatami, południowy koloryt architektury, to wszystko podziałało na nasze zmarznięte ciała rozgrzewająco. Obrazy są pełne ciepła i uroku. Następnego dnia chłodny ranek przywitał nas w Rezerwacie Bagno Jacka. Szeroki horyzont, białe pnie brzóz, zwierciadło nieporuszonej wiatrem wody… Pracowaliśmy z zapałem, a z każda godziną słońce coraz bardziej przedzierało się przez chmury, by w końcu rozpędzić piękne szarości i zalśnić na bagnie pełnią kolorów. Zdążyliśmy się spakować, gdy nadeszła burza. Trzeci i czwarty dzień spędziliśmy malując stary i nowy kościół w parafii Serca Jezusowego w Starej Miłosnej. Pełne słońca dni pozostawiły niezatarte ślady w naszych pracach. Ostatniego dnia z dystansem popatrzyliśmy na wszystkie prace i dokonaliśmy niezbędnych poprawek.
W plenerze uczestniczyło 13 osób. Młodzież licealna oraz dorośli. Jedni byli codziennie, inni przychodzili w niektóre dni. Większość prac została namalowana w technice olejnej. Wszystkie prace powstały w plenerze. Prace będzie można podziwiać na wystawie od 12 do 30 września w Bibliotece Publicznej w Wesołej, na której wernisaż zapraszamy na godz. 18.30 we wtorek – 12 września 2017.
W imieniu wszystkich uczestników pleneru dziękuję za pomoc w organizacji pleneru Burmistrzowi Dzielnicy, Dyrekcji Biblioteki Publicznej oraz Stowarzyszeniu Sąsiedzi dla Wesołej. Grażyna Bany – pomysłodawca i kurator pleneru