W sobotę 23 września 2017 na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. 1 Praskiego Pułku 31 w ramach Warszawskich Dni Seniora odbyły się “Senioralne spotkania pokoleniowe”. Organizatorem wydarzenia był Polski Komitet Pomocy Społecznej, Zarząd Dzielnicy Wesoła i Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Nasza Biblioteka była partnerem tego wydarzenia.
Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia pani Heleny Kazimierczak, następnie głos zabrał Burmistrz Dzielnicy Wesoła – Pan Edward Kłos. Organizatorzy złożyli serdeczne życzenia przybyłym seniorom i zaprosili do wspólnego świętowania. Na scenie pojawił się zespół “Praskie Małmazyje” pod kierownictwem Doroty Czajkowskiej. Artyści zaśpiewali kilka znanych szlagierów, wzbudzając podziw zgromadzonej publiczności. W rytmie znanych przebojów chętni seniorzy mogli wywalczyć w konkursie tanecznym tygodniowy karnet do klubu fitness.
Dla uczestników przygotowane zostały konkursy i warsztaty. Nasze stoisko czekało na wszystkich chętnych, którzy chcieli spróbować swoich sił w malowaniu na szkle lub szyciu. Tak powstało kilka unikalnych, własnoręcznie zdobionych szklanych wazoników i kilka pomysłowych filcowych broszek. Dla najmłodszych uczestników i tych trochę starszych proponowaliśmy kolorowe rysunki farbami do twarzy.
Gościliśmy również Andrzeja Klimma autora książki “Stara Wesoła”. Wszyscy zainteresowani historią Wesołej mogli porozmawiać z autorem i dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia naszej dzielnicy.
Ponadto każdy z uczestników mógł zbadać poziom cukru, ciśnienie i zasięgnąć porady doświadczonych specjalistów z zakresu wad postawy. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się także kawiarenka i serwowane tam potrawy przygotowane przez “nasze wesołowskie seniorki”. Spotkanie było bardzo ważnym wydarzeniem dla seniorów i na pewno dla wszystkich, którzy w nim uczestniczyli.