“Czy chodziliście kiedyś podczas spaceru na smyczy? Ja też nie. Dotychczas biegałem po ogrodzie luzem. Dlatego bardzo się zdziwiłem, kiedy rano Henryk zapiął mi smycz i powiedział dziarskim głosem: – Spacerek!” (“Pamiętnik grzecznego psa”)
Po raz pierwszy na zaproszenie Biblioteki odwiedzili Wesołą autorzy znakomitego cyklu o przygodach grzecznego psa – Wojciech Cesarz i Katarzyna Terechowicz. Spotkanie (6.11.2017) z uczniami klas III i IV odbyło się w bibliotece SP Nr 385. Zaproszeni goście opowiadali jak powstawały książki o Winterze, skąd czerpali pomysły i inspiracje, w jaki sposób kreowali postacie w książkach. Ważnym elementem spotkania była prezentacja “Zwierzę nie jest rzeczą”. Dzieci miały okazję poznać podstawy psiej psychologii, jak pies patrzy na świat. Najbardziej żywiołowym momentem spotkania było odgadywanie zwierzęcych uczuć i mowy ciała. Autorzy odpowiedzieli na wiele pytań dzieci. Po spotkaniu była możliwość zakupienia książki. Kolejka po autografy była bardzo długa:)
W bibliotekach wesołowskich mamy następujące książki naszych gości: “Pamiętnik grzecznego psa”, “Nowe przygody grzecznego psa”, “Wakacje grzecznego psa”, “Kocie przygody grzecznego psa”. Zachęcamy do czytania!