W przeddzień Dnia Niepodległości pojechaliśmy rowerami “Śladami Marszałka”. W organizacji rajdu pomogły Bibliotece dwa stowarzyszenia: Rembertów Bezpośrednio i Nasza Wesoła. Rajd był profesjonalnie zabezpieczany przez Policję, Ochotniczą Grupę Ratowniczą FOGR oraz Sklep Rowerowy naszosie.pl. Trasa Rajdu biegła spod pomnika Piłsudskiego w Sulejówku, przez Wesołą, do Kamienia Piłsudskiego w Zielonej. W miejscach pamięci złożyliśmy kwiaty. Na tzw. metę przyjechaliśmy do Biblioteki w Zielonej, gdzie czekało nas gorące powitanie w postaci tradycyjnego bigosu, kawy, herbaty i słodkości. Na uczestników imprezy czekała moc atrakcji. Można było własnoręcznie zrobić przypinkę z ulubionym Ojcem Niepodległości. Szczególnym powodzeniem, zwłaszcza u najmłodszych uczestników Rajdu, cieszyło się wyrabianie specjalnych, niepodległościowych zakładek do książek. Była też niepowtarzalna okazja wcielenia się w rolę Marszałka i zrobienia sobie zdjęcia na Kasztance! Chętni mogli też wysłuchać archiwalnych audycji o Dworku Milusin odtwarzanych na zabytkowych radiach. Chętni przeszli krótki kurs z zakresu pierwszej pomocy medycznej. Dziękujemy bardzo wszystkim rajdowcom – a było nas na mecie ok. 130 osób!