9 listopada 2017 przyjechał do naszej Biblioteki Łukasz Wierzbicki – autor książek dla dzieci. W wydarzeniu wzięły udział klasy trzecie ze SP Nr 171. Autor rozpoczął spotkanie opowieścią o tym, jak został pisarzem. Duży wpływ na wybór drogi życiowej miał dziadek autora. To właśnie dziadek opowiedział małemu Łukaszowi historię pewnego podróżnika, który w latach 30. XX wieku przejechał na rowerze dwukrotnie Afrykę: z północy na południe i z południa na północ. Tak po latach powstała słynna już i obecna w podręcznikach szkolnych – “Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego.

Podczas spotkania dzieci poznały również losy słynnego niedźwiedzia Wojtka, który towarzyszył żołnierzom z Armii Andersa od kwietnia 1942 roku do listopada 1947. Historia zaczęła się w 1942 roku, kiedy samotnie błąkający się kilkumiesięczny niedźwiadek, któremu myśliwi zastrzelili matkę, został znaleziony w pobliżu perskiego Hamadanu przez miejscowego chłopca i odsprzedany stacjonującym tam Polakom. Niedźwiedź przebył z żołnierzami daleką drogę z Iranu, wędrując przez Irak, Syrię, Palestynę i Egipt do Włoch. Stał się żołnierzem i przyjacielem.

Spotkanie o Wojtku to lekcja historii, która brzmi jak bajka. Jest to także okazja, jak podkreśla sam autor, żeby zastanowić się wspólnie nad rolą zwierząt w naszym życiu i świecie. Łukasz Wierzbicki uwielbia spotykać się ze swoimi czytelnikami. Jego historie prawdziwe wywołują ogromne emocje i zainteresowanie wśród młodej publiki. Na spotkaniu w Bibliotece można było zakupić książki autora, otrzymać autograf i pieczątkę “Pogotowia Kazikowego”.

Zapraszamy do naszych bibliotek po książki Łukasza Wierzbickiego