Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury. Noc Bibliotek odbyła się 9 czerwca 2018 w całej Polsce, Biblioteka w Wesołej wzięła udział w akcji po raz pierwszy. W Bibliotece Głównej w Wesołej podczas Nocy Bibliotek można było wykonać sobie poważne lub mniej poważne zdjęcie z ulubioną książką. Rodzice z dziećmi skorzystali z Ostrego Dyżuru Literackiego. Im trudniejszy problem z czytaniem, tym ciekawszy przypadek dla Ostrego Dyżuru! Znawcy literatury dla dzieci i młodzieży w formie zabawy i happeningu polecali wartościowe książki. Tytuły książek i ich dawkowanie przepisywane były na receptach, często też sięgano po pigułkę mądrości. O godzinie 19.00 wybrzmiała w bibliotece pełną parą literatura. Książkę “Smok wawelski” przedstawiła Marcelina Sowa, towarzyszyły jej dźwięki trąbki za przyczyną znakomitego muzyka Mikołaja Tabako. Dziękujemy uczestnikom za przybycie i wspólnie spędzony wieczór w Bibliotece! Było dużo śmiechu i zabawy!