W połowie czerwca odbyły się dwa wieczory dla młodych czytelników. Spotkania były podsumowaniem rocznego projektu Biblioteki w Wesołej pod nazwą “Obudź w dziecku pasję czytania”. W projekcie udział wzięły najstarsze grupy przedszkolaków z dwóch placówek publicznych w dzielnicy: Przedszkola Nr 259 “Leśna Bajka” i Przedszkola Nr 261 “Pod Dębami”.

Założeniem projektu było:

• kształtowanie wśród najmłodszych postawy czytelniczej,
  • zwrócenie uwagi rodziców i nauczycieli na ogromną rolę książki w procesie rozwoju dziecka,
  • promocja Biblioteki w środowisku lokalnym,
  • propagowanie mody na czytanie i korzystanie z Biblioteki.

Przez cały rok dzieci biorące udział w projekcie korzystały pod opieką nauczycieli co miesiąc z Biblioteki, wypożyczały grupowo książki. Każde dziecko za zgodą rodziców otrzymało kartę biblioteczną. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach czytelniczych, w słuchowisku na żywo “Gramy Literaturę”, w warsztatach ze znanymi ilustratorami oraz w spotkaniu z legendą polskiej poezji dziecięcej – Dorotą Gellner. Wieczór młodego czytelnika był wydarzeniem skierowanym do dzieci i rodziców. Dzieci kończące przedszkole otrzymały karty czytelnika do domu, teraz w zakresie rodzica pozostała opieka nad kształtowaniem postawy czytelniczej dziecka. Apel, by obudzić w dziecku pasję i przyjemność czytania, mamy nadzieję, że spotkał się z przychylnością rodziców. Projekt oparty był na bliskiej współpracy nauczycieli grup przedszkolnych, rodziców i bibliotekarzy. Dziękujemy Państwu za zaangażowanie i pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia! Dzięki projektowi przybyło w dzielnicy 91 młodych czytelników. Od września planujemy nowym cyklem zajęć i wydarzeń w Bibliotece zaciekawić literaturą kolejne grono przedszkolaków!