Plakat promujący wystawę obrazów Wiesława Sawickiego "Świat pasteli". Na plakacie jeden z jego obrazów przedstawiający nasturcje. Obraz utrzymany jest w kolorach: niebieskim, pomarańczowym i różowym.

Poznacie „Świat pasteli” – świat intensywnych kolorów i zaskakujących faktur, świat kwiatów, owoców i zwykłych przedmiotów, które pod ręką Wiesława Sawickiego nabierają wyjątkowej ekspresji.
Mamy przyjemność już po raz trzeci gościć Wiesława Sawickiego i jego pastele w Bibliotece w Wesołej.

Zapraszamy na wernisaż o godzinie 18.00 – 24 października (czwartek) w Bibliotece w Zielonej (ul. Podleśna 38).

WIESŁAW SAWICKI
Z wykształcenia technik a z zamiłowania malarz. Swoją pasję rozwijał w Państwowym Ognisku Plastycznym (w pracowni Barbary Szubińskiej i Tadeusza Milewskiego). Najczęściej swoje obrazy maluje w technice pasteli. Jego dzieła trafiły do prywatnych kolekcji m. in. w Australii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Portugalii, Belgii, Walii i Białorusi. Bogate doświadczenie i dorobek wystawienniczy sprawiły, że w 2007 r. został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków.
www.touchofart.eu/galeria/Wieslaw-Sawicki