MELDUNEK 9/10

W sobotę, 5 października 2024 r. odbył się piknik historyczny z okazji 80. Rocznicy Powstania Warszawskiego. W organizację wydarzenia zaangażowało się ponad 20 wolontariuszy i cztery instytucje partnerskie.

Dzień rozpoczęliśmy od biegu na orientację, w którym wzięło udział 16 drużyn. Uczestnicy biegu musieli za pomocą mapy odnaleźć punkty kontrolne i wykonać inspirowane historią Powstania Warszawskiego zadania.

W bibliotece czekał na nich poczęstunek i wiele atrakcji. Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław” przygotowała zadania dla uczestników, eksponaty, pokaz sprzętu i umundurowania. Wolontariusze prowadzili stoiska, na których można było stworzyć pamiątkowe breloki z łusek od nabojów, przypinki oraz „Ordery Małego Powstańca”. Imprezie towarzyszyła wystawa przedmiotów historycznych związanych z Powstaniem Warszawskim, którą wciąż można oglądać w Bibliotece w Zielonej.

Laureatami biegu zostały drużyny:

Burza – I miejsce – 53 punkty

Ziemniaki – II miejsce – 50 punktów

Chmurki – III miejsce – 42 punkty

Salamandra – wyróżnienie – 42 punkty

Zwycięzcom biegu nagrody wręczyła Aleksandra Paradowska – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom pikniku, a w szczególności wolontariuszom, którzy przygotowali stoiska i zadania dla uczestników biegu. Ogromne podziękowania dla Pani Moniki i Pana Janka – organizatorów biegu na orientację, a także dla Grupy Historycznej „Zgrupowanie Radosław”, dzięki której mogliśmy wziąć udział w niesamowitej, żywej lekcji historii!

Działanie zostało sfinansowane jest ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu Ochotnicy Warszawscy.

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy