Biuro Kultury, Warszawskie Obserwatorium Kultury oraz Terminal Kultury – filia Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe zapraszają na IV spotkanie sieciujące praktyczek i praktyków edukacji kulturalnej, które odbędzie się 9 października (środa) w godz. 10:00-15:00, w Terminalu Kultury.
Celem cyklu spotkań sieciujących jest integracja praktyczek i praktyków edukacji kulturalnej wokół różnorodnych tematów obecnych w naszej pracy. To szansa na poznanie się, podzielenie się doświadczeniami oraz inspirację. Formuła spotkań, skupionych zawsze wokół jednego tematu, zakłada m.in. wizytę studyjną w instytucji kultury, czas na dyskusję osób uczestniczących oraz prezentację światowych trendów/wykład ekspercki.
Spotkanie będzie poświęcone praktykom i narzędziom dobrej współpracy. Liczymy na to, że wspólnie uda się nam:
– wymienić wiedzą i dobrymi praktykami,
– wzajemnie zainspirować do tworzenia narzędzi diagnozowania oraz planowania długoterminowych celów w instytucji,
– poszerzyć wiedzę na temat metody design thinking jako praktycznego narzędzia do projektowania programów/oferty w obszarze edukacji kulturalnej.
Edukacja kulturalna w badaniach i działaniach to nie tylko raport. To proces badawczy, do którego w duchu „badań w działaniu” (action research) chcemy włączać interesariuszy i interesariuszki badanych zagadnień i instytucji, jak też reagować na zdiagnozowane potrzeby.
Mamy nadzieję, że spotkanie nad tematem współpracy – wewnętrznej, międzyinstytucjonalnej, pomiędzy uczestniczkami i kadrami kultury, młodzieżą i dorosłymi – dostarczy przydatnych narzędzi, wiedzy i inspiracji.
Czas i miejsce :
9 października (środa)
godz. 10:00-15:00
sala 207
Terminal Kultury
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
03-982 Warszawa
Wskazówki dojazdu: Autobusy: 135, 311, 148, 151, 225. Zapraszamy także rowerzystów, przed budynkiem posiadamy stojaki na rowery.

Liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenia przyjmujemy do 7 października 2024 r.
Podczas spotkania będzie serwowany wegański lunch.
Do zobaczenia!