27 lat pracy na stanowisku dyrektora Biblioteki w Wesołej

„Nic wiecznego na świecie:
Radość się z troską plecie”
(Jan Kochanowski „Pieśń IX”)

Drodzy Czytelnicy, Mieszkańcy Wesołej,

piątek 4 października 2024 jest ostatnim dniem mojej pracy w wesołowskiej Bibliotece Publicznej. Nawet nie będę się starała podsumować ponad ćwierćwiecza pracy na stanowisku dyrektora tej instytucji. Dużo się wydarzyło, było dużo wyzwań, również trudu i zmagań… Ale ten czas był również czasem rozwoju, budowania, tworzenia na niwie kultury nieodłącznie związanej z książką.

Mówiąc o sukcesach, mówimy często przedmiotowo, mówimy o zadaniach, projektach, takich czy innych działaniach policzalnych i dostrzeżonych przez innych, zwłaszcza przez decydentów. I takich sukcesów jako Biblioteka mamy sporo na swoim koncie. Jest to niewątpliwie ważne. Jednakże nic samo się nie dzieje. Nie byłyby one możliwe, gdyby nie ludzie, gdyby nie Załoga na Pokładzie Bibliotecznym, gdyby nie nasi Czytelnicy, Partnerzy, Współpracownicy, lokalni Pasjonaci. Dziękuję Wszystkim, z którymi miałam przywilej współpracować!

„Radość ze smutkiem przetkana” – słowa Jana Kochanowskiego opisujące zmienne koleje losu człowieka są tymi, które mocno wybrzmiały w mojej głowie, a może raczej w sercu po spotkaniu pożegnalnym z Załogą Biblioteki. Bardzo dziękuję Wszystkim Pracownikom Biblioteki za długie lata pracy w zespole zwartym, zgranym, wspierającym się wzajemnie, nastawionym na procesy twórcze i na budowanie relacji. Jesteśnie jedyni i niepowtarzalni 🙂

Elżbieta Daniłowicz