Wystawę można oglądać w Bibliotece Głównej w Wesołej ul. 1 Praskiego Pułku 31 we wrześniu i październiku.
ZWIERSZYKI to cykl kaligramów Barbary Galińskiej z wierszami o zwierzętach. Autorka opracowała w ten sposób całe „ZOO” Jana Brzechwy.
Zwierszyki bawią małych i dużych. Nie odczytuje się ich z beztroską łatwością, a odnalezienie poszczególnych wyrazów czasem zajmuje dłuższą chwilę. Jednak daje przy tym dużo satysfakcji i radości zmuszając jednocześnie do sporej koncentracji.
Barbara Galińska – mieszkanka Józefowa, z wykształcenia architekt, z zawodu ilustrator, grafik, dekorator i animator filmów rysunkowych. Z wielkiego zamiłowania kiedyś fotograf, teraz kaligraf. Współtworzy Warszawski Dom Kaligrafii.
Wystawa została udostępniona przez Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.