📍 Organizator: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy
📍 Partner: Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku, ale też poznawania i doświadczania nowych rzeczy. Dlatego wspólnie z Letnią Akademią Filmową zapraszamy osoby zajmujące się edukacją do spędzenia kilku wakacyjnych dni w magicznym i filmowym Zwierzyńcu.

Na naszych Koloniach filmowych DLA NAUCZYCIELI nie ma pracy z dziećmi, nie ma porannych apeli, jest za to dużo wspólnych działań związanych z filmem i edukacją filmową: warsztaty, wykłady, projekcje filmów. Zadbamy też o Wasz dobrostan psychiczny i fizyczny. A wszystko to w otoczeniu Roztoczańskiego Parku Narodowego i rzeki Wieprz. Udział w warsztatach jest nieodpłatny.
🔻 Dla kogo?
Dla osób, które w swojej praktyce edukacyjnej wykorzystują film, zajmują się edukacją filmową lub mają ochotę zrobić to w niedalekiej przyszłości i są zainteresowane nowymi metodami pracy z młodymi ludźmi. Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli, edukatorki i edukatorów, animatorki i animatorów kultury.
🔻 Kiedy i gdzie?
Od 7 do 11 sierpnia, w Zwierzyńcu, podczas Letniej Akademii Filmowej.
🔻 Czego możesz się spodziewać?
• warsztatów filmowych do wyboru: “Twórcze archiwa filmowe”, “Jak zetrzeć kurz z klasyków?”, “Filmowy wehikuł emocji”
• warsztatów psychologicznych
• oglądania filmów i dyskutowania o nich
• akredytacji na festiwal ►Letnia Akademia Filmowa
• porannej jogi dla chętnych
• ogniska na otwarcie Kolonii
• noclegów i wyżywienia (śniadania i obiady) w ►Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym „Zacisze”
• dobrej atmosfery, twórczego i rozwijającego czasu oraz nowych znajomości
🔻 Jak się zgłosić?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 czerwca 2024: https://docs.google.com/…/1FAIpQLScgJ2NY…/viewform
🔻 Harmonogram
07.08 – przyjazd uczestników Kolonii, integracja
08.08 – wspólne warsztaty i otwarcie Letniej Akademii Filmowej
09.08 – warsztaty filmowe w podgrupach
10.08 – warsztaty filmowe w podgrupach
11.08 – podsumowanie i zamknięcie Kolonii
📍 Organizator: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy
📍 Partner: Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu
KOLONIE FILMOWE DLA NAUCZYCIELI są częścią projektu Film Education for All, realizowanego przy wsparciu Kreatywnej Europy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.