To był jubileuszowy rajd rowerowy bibliotekarzy, sympatyków książki i rowerów. W tym roku pojechaliśmy po raz 10. Dziękujemy partnerom imprezy! Wsparli nas: Stowarzyszenie Rembertów Bezpośrednio (jak zwykle niezawodne w zabezpieczeniu przejazdu), BroBikeSerwis Paweł Bartosiak (zabezpieczenie techniczne), Krzysztof Królik (zabezpieczenie medyczne), Ochotnicza Straż Pożarna w Wesołej (udostępniła teren na piknik).

Przejechaliśmy ulicami Wesołej, ścieżkami Parku Sobieskiego – zatrzymaliśmy się przy Oczku Wodnym. W drodze powrotnej odwiedziliśmy CLXIII Liceum Ogólnokształcące w Wesołej. Dyrektor Liceum – Izabela Nowacka – oprowadziła nas po nowej siedzibie szkoły. Była to niewątpliwa atrakcja dla uczestników rajdu, zwłaszcza dla młodych osób, które niebawem zdecydują o wyborze szkoły średniej. Dziękujemy!

Dziękujemy Policji z Wesołej oraz Zarządowi Transportu Miejskiego za zabezpieczenie przejazdu.

Na mecie czekał na nas ciepły posiłek oraz sporo atrakcji: gry, zabawy, bańki mydlane, konkurs oraz opowieść w wykonaniu Michała Malinowskiego z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Podczas pikniku promowaliśmy najnowszą inicjatywę biblioteki – Archiwum Społeczne Wesołej. Przy tym punkcie można było zobaczyć wystawę „Uwaga na korzenie” ze zdjęciami mieszkańców oraz wygrać drobny upominek w konkursie wiedzy o Wesołej. Dziękujemy Zespołowi Promocji i Komunikacji Społecznej Dzielnicy Wesoła za przekazanie artykułów promocyjnych.
OGROMNE podziękowania dla naszych wolontariuszy: Michałowi za piękne zdjęcia; Zosi, Frankowi i Staśkowi za pomoc w organizacji mety rajdu i pikniku.😘👌