Zapraszamy do wspólnego zwiedzania wystawy „PICASSO″ w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa realizowana jest z okazji 50. rocznicy śmierci artysty.

Biblioteka zapewnia oprowadzanie przez przewodnika, uczestnicy opłacają bilet wstępu: 25 zł/os.

Zapisy i wpłaty do 23.11.2023 w Bibliotece Głównej (ul. 1 Praskiego Pułku 31). Informacje pod numerem 22 773 40 08.

Zbiórka – 25.11.2023 (sobota) godz. 15. 45, w holu Muzeum Narodowego w Warszawie (Al. Jerozolimskie 3)

ze strony Muzeum:

“Już tej jesieni nadarzy się wyjątkowa okazja: w Muzeum Narodowym w Warszawie będzie można zobaczyć dzieła Pabla Picassa wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal Picasso (dosł. Muzeum – Dom Narodzin Picassa) w Maladze. Prezentowane będą ryciny, ilustracje książkowe oraz ceramika, tworzone na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Wybrane prace, olśniewające różnorodnością stylów, barw i emocji, pozwolą przyjrzeć się ewolucji artystycznej Picassa.”