Plakat promujący projekt Uwaga na korzenie. Zawiera zaproszenie na sentymentalną wycieczkę po Wesołej. Zdjęcie przedstawia autobus Jelcz, potocznie ogórek.

Starsi mieszkańcy Wesołej znaleźli w rodzinnych albumach fotografie sprzed 30, 40 lat, ukazujące miejsca i budynki istotne dla naszej społeczności. Nie było to łatwe!

W rezultacie wyłoniliśmy 10 opowieści. Wspomnień seniorów wysłuchali wolontariusze zaproszeni do projektu – wesołowskie rodziny.

Efekty międzypokoleniowych rozmów zaprezentujemy w ramach finału projektu Uwaga na korzenie!

Termin: 17 września o godz. 14:00

Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła (ul. Starzyńskiego 21)

Wydarzenie rozpocznie wycieczka autobusem Jelcz – potocznie „ogórek”. Odwiedzimy miejsca wybrane do projektu, usłyszymy ich historię i wspólnie poddamy refleksji to, co zmieniło się na przestrzeni lat.

Po wycieczce zapraszamy na chwilę integracji, poczęstunek oraz wernisaż wystawy plenerowej “Uwaga na korzenie”.
Wystawa prezentuje pracę wolontariuszy i zebrane materiały podczas trwania projektu. Przez kilka najbliższych tygodni będzie eksponowana w Ośrodku Kultury, potem będzie można ją obejrzeć w kilku miejscach w Wesołej.

Wydarzenie jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.

Zapisy na wydarzenie w Bibliotece Publicznej ul. 1 Praskiego Pułku 31 lub telefonicznie 22 773 40 08.

Realizatorzy: Ośrodek Kultury Wesoła, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy, Dzielnicowa Rada Seniorów Warszawa Wesoła.

Działanie finansowane jest ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu Ochotnicy Warszawscy.