ZIEMIA ŁOWICKA – 09.09.2023 r. (sobota)
wycieczka 1-dniowa
PROGRAM WYCIECZKI:
sobota 09.09.2023 r.
Wyjazd:
Stara Miłosna (parking przy Pogodnej) godz. 7.25, wyjazd godz. 7.35
Biblioteka Główna ul. 1 Praskiego Pułku – podstawienie autokaru godz. 7.45, wyjazd 8.00.

Przejazd do Łowicza, spotkanie z przewodnikiem miejscowym i wspólne zwiedzanie:
ŁOWICZ
– spacer po mieście: Stary Rynek, renesansowo
– barokowa katedra pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja (zwiedzanie wewnątrz w miarę możliwości), klasycystyczny ratusz, gmach dawnej poczty konnej.
ŁOWICZ (miasto rodzinne ks. prał. Stefana Wysockiego, który do Wesołej zaprosił Jerzego Nowosielskiego)
– spotkanie z pracownikami placówki i prezentacja działalności, jak i siedziby oraz osoby Patrona.
W ciągu dnia przerwa na obiad -możliwość organizacji wspólnego posiłku w cenie ok. 35-40zł/os. w restauracji w Łowiczu
MAURZYCE
– zwiedzanie Łowickiego Parku Etnograficznego. Na terenie skansenu znajduje się ponad 40 obiektów pochodzących z XIX i XX wieku, głównie drewnianych: chałupy, stodoły, kapliczki, lamusy, kuźnie, kościół z dzwonnicą i plebanią.
SROMÓW
– wizyta w prywatnym Muzeum Ludowym Rodziny Brzozowskich. Podziwianie kilkuset drewnianych ludowych figur o tematyce historycznej, ilustrujących życie dawnej i współczesnej wsi oraz o tematyce sakralnej.
Powrót do miejsca wyjazdu w godzinach wieczornych.
UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie
Cena: 155 zł / OSOBA (przy grupie min. 40 osób), 190 zł / OSOBA (przy grupie min. 30 osób)
Cena zawiera:
● Transport autokarem wyposażonym w klimatyzację, DVD, wc
● Opiekę pilota – przewodnika na całej trasie wycieczki
● Realizację programu (koszty wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscowi)
● Ubezpieczenie NNW uczestników wycieczki (suma ubezpieczenia –10 000 zł).