Szukamy Wolontariuszy do projektu ,,Uwaga na korzenie”, jest to wspólny projekt Biblioteki, Ośrodka Kultury, Ośrodka Pomocy Społecznej i Dzielnicowej Rada Seniorów.

Zadaniem wolontariuszy będzie wcielenie się w reporterów i przeprowadzenie wywiadu etnograficznego z jednym z seniorów zaproszonych do projektu. Oś wywiadów stanowić będą stare fotografie ukazujące różne miejsca w Wesołej. Do prowadzenia wywiadów wolontariusze zostaną przygotowani podczas dedykowanych im warsztatów, prowadzonych przez profesjonalną dziennikarkę.

Z historycznych oraz współczesnych zdjęć powstanie mobilna wystawa, która zostanie otwarta 17 września, podczas finału projektu. Wydarzenie to rozpocznie się od wspólnej wycieczki zabytkowym autobusem Jelcz, zwanym potocznie „ogórkiem”.

NA WASZE ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 22 MAJA
mailowo: wolontariat@domkulturywesola.net
lub telefonicznie: 22 100 58 59

Kto może się zgłosić? Dzieci i młodzież z minimum jednym, pełnoletnim opiekunem. Zapraszamy całe rodziny!

Działanie finansowane jest ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu OCHOTNICY WARSZAWSCY