W mikołajkowy wieczór odbyło się w Bibliotece Głównej spotkanie autorskie z Markiem Łasiszem. Autor opowiadał o swoim cyklu książek urban fantasy „Dom wilka” i najnowszej trzeciej części tego cyklu “Nowy świat”. Rozmowę z autorem prowadziła Monika Krośnicka-Roszkowska.

Marek Łasisz ukończył z wyróżnieniem archeologię na Uniwersytecie Warszawskim i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował na wykopaliskach archeologicznych w Polsce i w Peru. Pisze książki oraz zajmuje się realizacją prelekcji podróżniczych i wykładów naukowych, współpracując z instytucjami kultury. Jest autorem książki podróżniczej “Wyspa Wielkanocna. Podróż na koniec świata”” oraz trylogii urban fantasy “Dom wilka”.