W sobotnie popołudnie Biblioteka w Wesołej zaprosiła wielbicieli sztuki do Muzeum Narodowego na wystawę „Witkacy. Sejsmograf epoki przyspieszenia”.
Była to niepowtarzalna okazja zobaczenia bogatej kolekcji prac, wśród których znalazły się rzadko prezentowane dzieła ze zbiorów prywatnych. Mnóstwo portretów, eksperymentalnych fotografii, rysunków, obrazów wielko i mało formatowych. Nie bez powodu przed Muzeum ustawiła się gigantyczna kolejka osób chętnych podziwiać dzieła artysty.
Stanisław Witkiewicz był postacią nietuzinkową, dla niektórych kontrowersyjną, ale z pewnością wielką osobowością tak świata literatury, jak świata sztuk plastycznych.
Przemiła pani przewodnik podczas półtoragodzinnej wycieczki po galeriach muzeum, przekazała nam mnóstwo wiedzy i anegdot z życia Witkacego, opowiedziała jak tworzył, jak postrzegał sztukę oraz misję i miejsce artysty w świecie.
Czas upłynął nam bardzo szybko i żal było opuszczać muzeum.
Po zakończonym oprowadzaniu wielu z nas wróciło raz jeszcze, by kontemplować wybrane prace. Spotkanie z Witkacym okazało się niezapomnianym przeżyciem, fascynującą wyprawą do świata sztuki!