Zapraszamy do wspólnego zwiedzania wystawy „Witkacy. Sejsmograf epoki przyspieszenia″.  Biblioteka zapewnia oprowadzanie przez przewodnika, koszt 25 zł/os.

Zapisy i wpłaty do 07.10.2022 w Bibliotece Głównej (ul. 1 Praskiego Pułku 31). Informacje pod numerem 22 773 40 08

Zbiórka – 08.10.2022 (sobota) godz. 13. 40, w holu Muzeum Narodowego w Warszawie (Al. Jerozolimskie 3)

ze strony Muzeum:

“Wystawa poświęcona jest twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza, jednego z najwybitniejszych twórców XX wieku. Był artystą wszechstronnym, filozofem, pisarzem i przenikliwym krytykiem cywilizacji.

Na wystawie w Muzeum Narodowym w Warszawie będzie można obejrzeć prace Witkacego ze zbiorów własnych oraz z licznych muzeów i instytucji w Polsce, a także rzadko prezentowane dzieła z kolekcji prywatnych. To ponad 500 prac – obrazów, rysunków, pasteli i fotografii. Ekspozycję uzupełnią materiały wideo i archiwalia oraz ikoniczne dzieła twórców międzynarodowej awangardy.”