Cztery dziewczynki siedzą z przodu, za nimi mrówki z papieru, w tle papierowe mrowisko z mrówkami.

Przejście z Biblioteki w Zielonej do Marysina podziemnym tunelem? Czy to możliwe?? Okazuje się, że tak! Jest to możliwe!! Trzeba być tylko… mrówką!

Te niezwykłe owady potrafią tworzyć podziemne przejścia i korytarze o długości ponad 3 kilometrów. Te i wiele innych ciekawostek o mrówkach omawiane były na spotkaniach z cyklu Wieczór Bajek w Bibliotece. Jak zawsze najmłodsi czytelnicy naszej Biblioteki zjawili się licznie i z niehamowanym entuzjazmem poznawali świat mrówek. Chwilami było nawet dostojnie, by nie powiedzieć: uroczyście, bowiem przeczytany został wiersz Marii Konopnickiej, napisany bez mała 120 lat temu, pod tytułem: „Przy mrowisku”. Całość imprezy przypieczętowała wspólnie wykonana praca plastyczna.

Kolejny Wieczór Bajek już wkrótce. Chcesz dostawać powiadomienia o nadchodzących spotkaniach? Napisz do nas: wieczor.bajek@gmail.com

Zachęcamy do subskrybowania kanału Biblioteka Wesoła!