Rozstrzygnięcie konkursu na recenzję książki “Wszystkie książki mówią” 2022, plakat.

Z wielką radością informujemy, że po wielu godzinach dyskusji komisji w składzie Igor Banaszczyk, Katarzyna Bortnowska i Joanna Mackiewicz udało się wybrać laureatów konkursu „Wszystkie książki mówią”. Wyniki zostały ogłoszone we wtorek 10 maja o godzinie 18.30. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Laureaci IX edycji Konkursu na recenzję książki:

Kategoria do 12 lat
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – 3 prace:
Lena Bielecka za recenzję książki Więź na zawsze / Rose Legercrantz
Nina Iwaniukowicz za recenzję książki Smocza dziewczynka / Antonina Kasprzak
Małgorzata Rytel-Andrianik za recenzję książki Trylogia o muszkieterach/ Aleksander Dumas

Kategoria 13-17 lat
I miejsce Joanna Rytel-Andrianik za recenzję książki „„Mity greckie / Robert Graves
II miejsce Anna Janosz za recenzję książki Nie całuj się pod kapliczką” / Weronika Pawlak
III miejsce Julia Lęgas za recenzję książki Dieta nie-życia / Karolina Otwinowska
Wyróżnienia – 4 prace
Alicja Cieślak za recenzję książki Ziemia obiecana / Barack Obama
Maciej Kaczmarek za recenzję książki Myszy i ludzie / John Steinbeck
Matylda Grajda za recenzję książki Tatuażysta z Auschwitz/ Heather Morris
Kalina Rosik za recenzję książki Niezgodna/ Veronica Roth

Kategoria powyżej 18 lat
I miejsce Agnieszka Bąk za recenzję książki Stan splątania / Roksana Jędrzejewska-Wróbel
II miejsce Anna Plesińska za recenzję książki Całe piękno świata / Dominika Buczak
III miejsce Tomasz Figiel za recenzję książki Ciało obce / Rafał Ziemkiewicz

Na konkurs wpłynęły 42 prace. Ocenę formalną przeszło pozytywnie 28 prac. Pozostałe prace nie spełniały wymogów formalnych Regulaminu (minimalna liczba znaków).

Informujemy, że jak co roku oprócz nagród głównych każdy z recenzentów otrzymuje od nas bon podarunkowy o wartości 25 zł. Zapraszamy zwycięzców i uczestników po odbiór nagród do Biblioteki Głównej ul. 1 Praskiego Pułku 31 w godzinach pracy biblioteki. Nagrody należy odebrać w ciągu 3 tygodni od rozstrzygnięcia Konkursu, nieodebrane w terminie nagrody przechodzą na rzecz Organizatora.