Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Zaczyna się od 8 maja – Dniem Bibliotekarza i Bibliotek trwa do 15 maja.

Ten wyjątkowy tydzień ma na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Hasło promujące tegoroczną XIX edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek brzmi „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Tak będzie wyglądał Tydzień Bibliotek w Wesołej:

10.05.2022 g.18.30

Rozstrzygnięcie IX edycji ogólnopolskiego konkursu na recenzję „Wszystkie książki mówią” odbędzie się w Bibliotece Głównej 10.05.2022 o g. 18.30. Zapraszamy recenzentów biorących udział w konkursie!

12.05.2022 g. 18.30

WERNISAŻ WYSTAWY „MALOWANE WIOSNĄ” DANUTY MARSZAŁEK

Prezentowane na wystawie prace to cykl dwunastu akwarelek namalowanych wiosną. Autorka jest mieszkanką Wesołej, swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w 2010 roku w pracowni SURREAL Maryli Surawskiej. Danuta Marszałek jest laureatką konkursu plastycznego “Wesołowskie pejzaże” organizowanego przez Bibliotekę w 2010 roku w ramach Roku Ludwika Maciąga. Wystawę „Malowane wiosną” można oglądać w Bibliotece Głównej do końca maja.

14.05.2022 g. 9.00

RAJD ROWEROWY „ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ” POWRACA DO WESOŁEJ

Cykliczny niegdyś rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, po trzyletniej nieobecności, powraca na pełnych obrotach do Biblioteki w Wesołej.

Spotykamy się w sobotę – 14 maja o godz. 9:00 przed budynkiem Biblioteki w Zielonej (ul. Podleśna 38). Po otrzymaniu pakietu startowego wyruszymy na trasę, która obejmie niemal całą Wesołą: Zielona – Stara Miłosna – Daków – i w końcu TKKF przy ul. Armii Krajowej, gdzie będzie miała miejsce meta rajdu.

A na mecie, jak zawsze – wyjątkowe atrakcje dla całej rodziny:

  • spotkanie z Iwoną Bal, autorką “Przewodnika rowerowego po Warszawie Wesołej”, wraz z możliwością otrzymania książki z autografem
  • pokazy udzielania pierwszej pomocy
  • rodzinne warsztaty plastyczne
  • foto-budka
  • loteria rodzinna
  • ciepły posiłek

Rajd, który odbędzie w Tygodniu Bibliotek, wpisuje się w obchody 20-lecia włączenia Wesołej w struktury Stolicy. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Dzielnicy Wesoła.

Smaruj łańcuch – pompuj koła – niech zobaczy nas Wesoła!