We wtorek 5 kwietnia, dokładnie w trzysetną rocznicę odkrycia Wyspy Wielkanocnej przez Europejczyków do Biblioteki w Wesołej zawitał pan Marek Łasisz. Prelekcji i promocji książki o tym niezwykłym zakątku świata towarzyszył pokaz zdjęć oraz materiału filmowego. Nasz Gość odwiedził Wyspę Wielkanocną w 2019 roku i wspomnienie tej wyprawy do tej pory pozostaje żywe.

Uczestnicy spotkania szybko dali się ponieść duchowi przygody i nie pozostawało nic innego, jak tylko udać się w wirtualną podróż z panem Markiem: zejść do wulkanicznego krateru, podziwiać ogromne posągi Moai, zachwycać się niezwykłymi krajobrazami i kulturą polinezyjską… Intrygujących wydarzeń i wspomnień z wyprawy było co niemiara, a wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko.

Po spotkaniu każdy miał okazję porozmawiać z Autorem, zakupić książkę “Wyspa Wielkanocna: podróż na koniec świata” i zapewne wielu osobom zamarzyła się daleka podróż…

Marek Łasisz ukończył archeologię na Uniwersytecie Warszawskim i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował przy wykopaliskach w Polsce i w Peru. Zawodowo zajmuje się popularyzacją wiedzy, realizuje wykłady naukowe oraz prelekcje podróżnicze. Jest autorem powieści przygodowych “Dom wilka” i “Fenomen” oraz relacji z podróży poświęconej Wyspie Wielkanocnej.

Wszystkie książki autora dostępne są w naszych bibliotekach. Serdecznie zapraszamy do lektury!