Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy dziękuje Pani Magdalenie Rokickiej za przekazanie książek w języku ukraińskim – łącznie 80 egz. W większości są to książki dla dzieci i młodszej młodzieży. W najbliższym czasie przygotujemy je do udostępniania w Bibliotece Głównej ul. 1 Praskiego Pułku 31.

Do Biblioteki mogą zapisać się obcokrajowcy, w tym uchodźcy z Ukrainy, którzy posiadają PESEL. Już kilka osób skorzystało z tej możliwości. Spodziewamy się więc, że książki, które nam Pani przekazała będą służyły mieszkającym w Wesołej przybyszom z Ukrainy.

Dziękujemy Pani Alicji Pasztor – dyrektor wesołowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej za pomysł i pośrednictwo w przekazaniu książek naszej Bibliotece.