„Coolturalna Wesoła 163” to projekt realizowany w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej Miasta Stołecznego Warszawy przez Bibliotekę Publiczną w Wesołej w partnerstwie z 163 Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie oraz Torbą reportera i podcasteraW projekcie młodzież licealna realizuje profesjonalne podcasty dotyczące kultury i historii dzielnicy Warszawa Wesoła.

Bohaterem pierwszego spotkania był malarz Wieńczysław Pyrzanowski.

Młodzi adepci sztuki dziennikarskiej o spotkaniu z artystą mówili tak:

“Na spotkanie z Wieńczysławem Pyrzanowskim czekaliśmy z lekką obawą… Niepotrzebnie! Nasza rozmowa przebiegała w bardzo dobrej atmosferze. Pan Pyrzanowski otwarcie odpowiadał na zadawane pytania i chętnie dzielił się historiami z życia. Najbardziej przypadły mi do serca wspomnienia z czasów młodości, zwłaszcza te o jego nauczycielu – Ludwiku Maciągu. Miał on również ciekawe zdanie na temat sztuki, które popierał cytatami Cypriana Norwida i swoim ogromnym doświadczeniem. Po przeprowadzonej rozmowie, można z pewnością stwierdzić, że Wieńczysław Pyrzanowski to malarz, który zaimponuje każdemu, nie tylko swoją wyjątkową twórczością.”