Projekt Biblioteki „Coolturalna Wesoła 163” polega na realizacji podcastów przez młodzież licealną pod kierunkiem znakomitych dziennikarek radiowych z Torby reportera i podcastera.

Dwa etapy projektu są już za nami: warsztaty dziennikarskie i z realizacji podcastów oraz research i podział zadań młodzieży.

W trakcie warsztatów prowadzonych przez dziennikarki: Katarzynę Błaszczyk i Hannę Bogoryję-Zakrzewską młodzież rozmawiała o tremie, sztuce wystąpień publicznych, storytellingu, zadawaniu pytań. Wiedzę prowadzących ilustrowały przykłady z dziennikarskiego i medialnego życia.

Młodzież zapoznała się z profesjonalnym sprzętem, nagrywała swój głos, efekty dźwiękowe, pracowała przy montowaniu tych dźwięków.

Powstały cztery zespoły, każdy z nich zrealizuje jeden podcast. Młodzież podzieliła się zadaniami: scenariusz nagrania, działania promocyjne, rozmowa z gościem, montaż.

Dwa inspirujące i pełne pracy dni warsztatów odbyły się w Ośrodku Kultury w Wesołej. Serdecznie dziękujemy!

„Coolturalna Wesoła 163” to projekt realizowany w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej m.st. Warszawa przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wesoła w partnerstwie z 163 Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie.