Biblioteka w Wesołej również w tym roku szkolnym bierze udział w kampanii społecznej „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat (roczniki 2015-2018) odwiedzające wesołowskie biblioteki otrzyma Wyprawkę Czytelniczą:

• książkę „Pierwsze czytanki dla…” – starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych,
  • broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki,
  • Kartę Małego Czytelnika, służącą do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Organizatorem kampanii jest Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zachęcamy rodziców i opiekunów do zainteresowania się tą ciekawą inicjatywą mającą na celu zainteresowanie najmłodszych czytaniem.