W ramach cyklu spotkań z przedszkolakami biblioteka w Starej Miłośnie zorganizowała trzy spotkania dla wychowanków Przedszkola Nr 434.
Na zajęciach zastanawialiśmy się wspólnie, po co istnieją biblioteki, czym różnią się na przykład od księgarni, jakie są rodzaje książek i czy w ogóle warto czytać.
Na to ostatnie pytanie odpowiedzi udzielili nam sami mali Goście, którzy za każdym razem dziarsko zabierali się do eksploracji bibliotecznych regałów. Wspólna lektura oraz zabawa szybko odkryły przed nami urozmaicone zainteresowania i niepohamowaną dziecięcą wyobraźnię.
Podczas jednego ze spotkań, kiedy wizyta w bibliotece nieuchronnie dobiegała końca, padło nawet pytanie, ”Dlaczego wracamy?”
Nic tak nie cieszy jak entuzjazm najmłodszych. Mamy nadzieję, że wizyta z grupą przedszkolną nie była wizytą ostatnią i że wkrótce znowu się spotkamy 🙂