17 grudnia 2019 roku w Bibliotece Głównej miał miejsce wieczór autorski i promocja książki pt. „ Wesoła. Przyroda – dziedzictwo – współczesność”. Adam Ciećwierz, Dorota Wrońska i Paweł Ajdacki napisali pierwszą książkę o naszej dzielnicy obejmującą wiele aspektów: historyczny, przyrodniczy, książka zawiera kalendarium począwszy od 1416 roku oraz wykaz zabytków i pomników przyrody. Informacje o Wesołej są bogato ilustrowane fotografiami historycznymi i współczesnymi, mapami i dokumentami. 

Książka została wydana z okazji 50-lecia nabycia praw miejskich przez Wesołą, wydawcą jest nasza Biblioteka, projekt wsparł finansowo Urząd Dzielnicy.
Niezwykle ciekawe spotkanie z autorami było okazją do wymiany wspomnień, dzielenia się swoją wiedzą historyczną, rodzinnymi opowieściami i zdjęciami. Podczas wieczoru autorskiego była możliwość zdobycia autografów i porozmawiania z autorami. Staliśmy się jednocześnie gośćmi Doroty Wrońskiej, która z okazji 50-tych urodzin zaprosiła nas na tort! Zapraszamy do naszych placówek, gdzie można nabyć tę pięknie wydaną i interesującą książkę w cenie 20 zł.