„Przeprowadzka” – projekt edukacyjny Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy powstał na bazie obserwacji życia CLXIII Liceum Ogólnokształcącego w Wesołej. Działania i sytuacje zostały zaprojektowane wspólnie z Liceum 👉dla szkoły po to, aby zatrzymać się na chwilę …, podjąć refleksję dotyczącą przeszłości i przyszłości, marzeń, planów, zadać pytania w tak ważnym momencie, jakim jest przeprowadzka.
Celem przedsięwzięcia jest również włączanie, wspieranie zaangażowania społeczności uczniów i nauczycieli Liceum. Zaproponowane w tym kontekście zostały warsztaty literackie, plany-marzenia, przyrodnicze, podcasterskie.
Nasze działania zakładają także podjęcie dialogu z dziedzictwem kulturowym. W projekcie jest to twórczość przyszłego Patrona szkoły, wybranego przez jej społeczność – Czesława Niemena. Dialog jest niewymuszony, zgodny z obserwowanymi zainteresowaniami młodzieży. Wsparliśmy uczniów w działaniu teatralnym, plastycznym i podcasterskim.
🙂Dziękujemy uczniom i nauczycielom za dokumentację fotograficzną projektu i ich wielkie zaangażowanie. Nie udałoby się nam być w kilku miejscach “Przeprowadzki” jednocześnie. Zdjęcia ze spektaklu szkolnego wykonała niezastąpiona Barbara Dziadowicz-Turowicz – kierowniczka Klubu Kościuszkowca. Dzięki.
„Przeprowadzka” nadal trwa… Zobaczcie, ile już udało się nam wspólnie zrobić.💪
———————–
Projekt “Przeprowadzka” realizuje Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.
Projekt finansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.