W ramach projektu “Jerzy Nowosielski w Wesołej” Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy włączyła się w festyn organizowany przez wspólnotę Parafii Opatrzności Bożej w Wesołej.
Pokazaliśmy wystawę dziecięcych prac plastycznych inspirowanych sztuką Nowosielskiego, wystawę edukacyjną o Jerzym Nowosielskim w Warszawie i Mazowszu, po wnętrzach kościoła i kaplicy oprowadziła Zofia Łukomska-Chojecka. Ośrodek Kultury Wesoła zaprosił na cykl filmów dokumentalnych o artyście. Można było oglądać ceramikę inspirowaną Nowosielskim (prace pod kierunkiem Joanny Maciąg) oraz spróbować własnych sił w malowaniu obrazów inspirowanych reprodukcjami i fragmentami obrazów artysty.
Współorganizatorzy projektu: Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
——-
Podczas pikniku odbyła się też promocja książki Iwony Bal z pięknymi fotografiami fresków i obrazów artysty w Wesołej.