Biblioteka w Wesołej po raz dziewiąty zaprosiła wszystkich przyjaciół, czytelników i mieszkańców na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. W tym roku połączyliśmy siły i razem z Miejską Biblioteką w Sulejówku i Biblioteka Publiczną Gminy Halinów zaplanowaliśmy trasę Wesoła – Sulejówek – Halinów.

Wystartowaliśmy w sobotę o 9.30 spod Biblioteki w Wesołej, przejeżdżaliśmy obok kościoła pw. Opatrzności Bożej w Wesołej. Podkreśliliśmy znaczenie i wartość tego zabytku, zaprosiliśmy na wydarzenia w ramach Roku Jerzego Nowosielskiego w Wesołej. Następnie ruszyliśmy do Sulejówka, tam – z okazji Roku Aleksandry Piłsudskiej – uczestnicy rajdu mogli zwiedzić bezpłatnie Muzeum Józefa Piłsudskiego z audioprzewodnikiem. Dziękujemy za taką możliwość, szczególnie w tak pracowitym terminie dla tej instytucji jak Noc Muzeów!

Po wizycie u Marszałka i po naprawie przerwanego łańcucha rowerowego u jednego z uczestników, pojechaliśmy prosto na metę – do Biblioteki Publicznej Gminy Halinów. Tutaj czekał na rowerzystów ciepły posiłek i słodkości. W świetlicy sąsiadującej z Biblioteką odbyła się audycja dla dzieci z cyklu Gramy Literaturę. Marcelina Sowa (prowadzenie) i Stefan Narojek (gitara) przedstawili książkę „Byczek Fernando” Leafa Munro. W trakcie pikniku można było wziąć udział w bookcrossingu, w kole fortuny z trudnymi pytaniami, żadne audiotele:), losowaniu zwycięskich szprychówek i nagród Burmistrza Halinowa, wykonać drewnianą zakładkę, malować wspólnie farbami, pograć w piłkę, ping ponga i grę Tower of Power. A przede wszystkim rozmawiać, poznawać nowych bibliotekarzy, czytelników i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.

W rajdzie udział wzięło 135 uczestników w wieku od 4 do 74 lat.

Partnerami imprezy byli: Stowarzyszenie Rembertów Bezpośrednio, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Świetlica „Halinów dla Ukrainy”, Gminne Centrum Kultury w Halinowie, Odpowiednirower.pl w Sulejówku.

Policja, służby miejskie oraz Rembertów Bezpośrednio zadbali o nasze bezpieczeństwo podczas przejazdu z tyloma dziećmi na pokładzie.

Wszystkim bardzo dziękujemy! Do zobaczenia za rok, ciekawe, gdzie nas poniesie!