Zbiórka dla polskiej szkoły w Krzemieńcu, plakat.

Harcerze zbierają dary dla polskiej szkoły na Wołyniu, która od momentu wybuchu wojny stała się punktem pomocowym zarówno dla Polaków jak i Ukraińców. Zapraszamy do udziału w zbiórce! Organizatorem jest 145 Warszawska Drużyna Wędrowników.
Zbieramy:
– Środki medyczne (opatrunki i bandaże, środki odkażające, leki przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, krople do oczu, sól fizjologiczną i inne wyposażenie apteczek)
– Artykuły dla dzieci (jedzenie, pieluchy, środki higieniczne i pielęgnacyjne)
– Żywność długoterminową (m.in. puszki mięsne, cukier, kawę, herbatę, dania gotowe)
– Środki higieniczne, latarki, baterie, kuchenki turystyczne, koce, śpiwory, karimaty, łózka polowe
Punkty zbiórek:
– Biblioteka Główna, ul. 1 Praskiego Pułku WP 31
– Filia Nr 2 Zielona, ul. Podleśna 38
– Szkoła Podstawowa nr 172 im. P.O.W. w Zielonej
– K&M Delikatesy w Zielonej
Punkt pomocowy w szkole w Krzemieńcu zorganizował Pan Marian Kania – fundator szkoły i prezes Towarzystwa Odrodzenia Kultury Polskiej im. J. Słowackiego.