Odbierz bezpłatne wyprawki czytelnicze na Święta!

Każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat (roczniki 2014-2017) odwiedzające naszą bibliotekę otrzyma Wyprawkę Czytelniczą:
– książkę „Pierwsze czytanki dla…” – starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych,
– broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki,
– Kartę Małego Czytelnika, służącą do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zaangażowanie. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji Mała Książka – Wielki Człowiek – wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.

Wyprawki Czytelnicze można odebrać w:
Bibliotece Głównej (ul. 1 Praskiego Pułku 31)
Filii Nr 1 Stara Miłosna (ul. Jana Pawła II 25)
Filii Nr 2 Zielona (ul. Podleśna 38)
Filii Nr 3 Wola Grzybowska (ul. Starzyńskiego 21)

Wyprawki będą wydawane dzieciom do wyczerpania zapasów.
Więcej informacji o kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” można znaleźć na stronie: www.wielki-czlowiek.pl
Organizatorem kampanii jest Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.