Biblioteka w Zielonej zaprasza na wernisaż wystawy “Akwarelą malowane”. Wystawa jest prezentacją prac Urszuli Bucholtz-Stefaniak, wykonanych techniką akwareli. Wernisaż odbędzie się 10 stycznia 2020, o godz. 18:00 w Filii nr 2 w Zielonej, ul. Podleśna 38. Wstęp wolny!
Wystawę będzie można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki, od 10 stycznia do 29 lutego 2020 roku.
Zapraszamy!

O artystce:
Urodziła się w Radości, z wykształcenia jest ekonomistką, a marzenia o malarstwie zaczęła realizować po przejściu ma emeryturę. Przygodę ze sztuką rozpoczęła w Pracowni Konserwacji i Kopii Dzieł Sztuki „Surreal” pod kierunkiem Pani Marii Surawskiej. Uczęszczała na zajęcia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni prof. Mariana Czapli. W świat akwareli wprowadził ją Rafał Rudko, malarz, architekt i kurator wystaw.

Otrzymane nagrody:
– 2010 – II miejsce w konkursie “Koń w fotografii, malarstwie, rysunku i grafice” (Wesoła)
– 2010 – III miejsce w konkursie plastycznym “Wesołowskie pejzaże” (Wesoła)
– 2011 – III miejsce w konkursie “Cztery pory roku – wiosna” (Zastów)
– 2012 – wyróżnienie w IV konkursie plastycznym „Zapachy życia” (Rybnik)
– 2012 – I miejsce w konkursie na bombkę choinkową – praca zbiorowa (Stara Miłosna)
– 2017 – wyróżnienie w X ogólnopolskim konkursie rysunku węglem “Dzik” (Łęczno)

Wystawy:
1. Galeria Zadra na Nowym Mieście.
2. Dom Kultury “Pogodna”.
3. Międzylesie “Fundacja Radość dla Ludzi”.

Malowanie jest moją pasją” – Urszula Bucholtz-Stefaniak