5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, a nasza Biblioteka już od roku bierze udział w projekcie „Ochotnicy Warszawscy”. W trakcie trwania programu udało nam się nawiązać współpracę z sześcioma wolontariuszami. Brali oni udział w akcjach: Lato w Bibliotece, Odjazdowy Bibliotekarz, pisali recenzje na bibliotecznego bloga, pomagali w pracach wewnętrznych (przygotowanie książek do wypożyczania, naprawa książek) oraz przy organizacji imprez, co tydzień wspierają nas na Wieczorze Bajek Czytanych. Jedna z naszych wolontariuszek prowadziła lekcje języka angielskiego dla dzieci.
Wolontariusze spędzili u nas wiele godzin i obdarzyli nas swoim wsparciem i pozytywną energią. DZIĘKUJEMY!