Dorota Gellner
Poetka, prozaik, autorka książek, słuchowisk, bajek muzycznych. Napisała prawie dwieście tekstów piosenek dla dzieci, wśród których są takie przeboje jak „Zuzia – lalka nieduża” czy „Ogórek wąsaty”. Debiutowała w Świerszczyku, współpracowała z Misiem, Płomyczkiem, Ciuchcią, Pentliczkiem, radiem i telewizją. W 1999 r. została laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W 2005 r. otrzymała Order Uśmiechu. Za zasługi dla kultury dziecięcej odznaczona srebrnym medalem Gloria Artis oraz medalem Serce Dziecku. Jej książki znajdują się na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

18.11.2019 odbyło się w Przedszkolu Pod Dębami rozstrzygnięcie dwóch dzielnicowych konkursów recytatorskiego i plastycznego związanych z twórczością Doroty Gellner. Przedszkole Nr 261 Pod dębami – organizator – zaprosiło do udziału dzieci z publicznych przedszkoli dzielnicy Wesoła. Biblioteka wspierała przedsięwzięcie i była partnerem konkursów. Gościem specjalnym wydarzenia była sama autorka Dorota Gellner.
W grudniu planowana jest pokonkursowa wystawa ilustracji dziecięcej do wybranych wierszy poetki w Bibliotece Głównej.