W sobotę (11 maja) bibliotekarze, czytelnicy i sympatycy rowerów w nieco chłodny, ale ostatecznie bezdeszczowy i lekko słoneczny poranek wyruszyli na odjazdową trasę. Wystartowaliśmy spod Biblioteki w Zielonej. Z okazji 50-lecia nadania praw miejskich dla Wesołej chcieliśmy pojeździć leśnymi i miejskimi drogami naszej dzielnicy: Zielonej, Groszówki, Starej Miłosny i centrum Wesołej. Z Wesołej pojechaliśmy do Międzylesia, Anina i Marysina, nie mogliśmy pominąć Parku Sobieskiego, a w nim Oczka Wodnego przy siedzibie Lasów Miejskich. Jest to miejsce niezwykle ciekawe pod względem przyrodniczym, wyposażone ścieżkę edukacyjną, altanki, mostek. Odpoczęliśmy trochę w tym urokliwym miejscu, dzieci miały niemałą frajdę w obserwowaniu milionów kijanek w Oczku. Po ponad 20 kilometrach dotarliśmy do Biblioteki Głównej w Wesołej, a ściślej na teren OSP na tradycyjny już piknik rodzinny.
Na mecie na rajdowiczów czekał poczęstunek (bigos, kiełbaski i słodkości) i sporo atrakcji, zwłaszcza dla dzieci, a wśród nich: zabawa z wykorzystaniem chusty animacyjnej, teatrzyk Kamishibai, malowanie twarzy, namiot edukacyjny pasjonatki biologii i lokalnej przyrody i oczywiście wiele książek do przygarnięcia!

 

Serdecznie dziękujemy:

  • Uczestnikom rajdu: dzieciom, młodzieży i dorosłym – na mecie było nas ok. 100 osób
  • Salonowi Rowerowemu „Naszosie” ze Starej Miłosny oraz Jakubowi Malinowskiemu – za zabezpieczenie techniczne i medyczne
  • Dorocie Wrońskiej z Fundacji Działań Lokalnych „Pobliże” – za namiot edukacyjny na mecie
  • Wolontariuszom – Edycie i Karolowi oraz młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 385 – za pomoc w organizacji rajdu
  • Policji – za zabezpieczenie rajdu i bardzo dobrą współpracę na trasie
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Wesołej – za użyczenie terenu na piknik
  • Współorganizatorom rajdu: Miejskiej Bibliotece w Sulejówku i stowarzyszeniu Rembertów Bezpośrednio

Do zobaczenia za rok!