Biblioteka realizuje w tym roku 4 projekty z budżetu partycypacyjnego. Jeden projekt „Doposażenie Biblioteki – zakup tablicy ogłoszeniowej i teatrzyku do pracy z dziećmi” jest już gotowy!
Gablota jest usytuowana na zewnątrz, przy wejściu do Biblioteki Głównej w związku z tym jest ogólnie dostępna dla każdego zainteresowanego. Służy do prezentacji ogłoszeń o wydarzeniach organizowanych w Bibliotece oraz innych informacji ważnych dla mieszkańców Wesołej. Biblioteka nie posiadała wcześniej żadnego miejsca przeznaczonego do tego celu.
Drugi punkt projektu związany był z zakupem teatrzyku Kamishibai: skrzynki Butai i książek do prezentacji bajek dla dzieci. Kamishibai pochodzi z Japonii to inaczej “papierowy teatr” lub “teatr obrazkowy”. Na teatrzyk składa się skrzynka Butai i ilustrowane karty z tekstem na odwrocie (książki). Teatrzyk uatrakcyjnia ofertę Biblioteki. Techniką Kamishibai promujemy w nowy sposób literaturę i sztukę ilustracji. Teatrzyk Kamishibai jest wykorzystywany na zajęciach bibliotecznych skierowanych do wszystkich lokalnych szkół i przedszkoli.
Dziękujemy mieszkańcom za oddane głosy!