“Odjazdowy Bibliotekarz” już za nami. Rajd odbył się w sobotę – 3 czerwca. Pogoda dopisała a uczestnicy oczywiście nie zawiedli. Zanim jednak doszło do rajdu, najpierw trzeba było zaplanować dzień i trasę. A w tym roku nie było to łatwe. Upadały wszelkie koncepcje przejazdu, a i datę trudno było ustalić. Jednak wreszcie wszystko doszło do skutku. Nadeszła sobota, organizatorzy i uczestnicy zaraz po przebudzeniu z niepokojem spojrzeli w okno. Niespodzianki nie było. Pogoda po raz kolejny nas nie zaskoczyła. Słońce świeciło z całych sił.
Pierwsza grupa “odjazdowych uczestników” spotkała się o 9.30 przed Biblioteką w Rembertowie. Tam już czekały na nas wszelkie służby wspomagające przejazd. Kolumna ruszyła i – jak to bywa przy sprawnej organizacji i dobrej kondycji kolarzy – szybko dotarła do Biblioteki w Wesołej. Tu czekała na nich kolejna grupa uczestników gotowa do pedałowania… Po krótkim odpoczynku ruch na ulicy przed OSP w Wesołej został zatrzymany i cała zwarta grupa ruszyła w stronę Starej Miłosnej eskortowana przez policję. Przejazd przez Trakt Brzeski przy wstrzymanym specjalnie dla nas ruchu dostarczył wielu osobom niesamowitych emocji.
Potem kolejny krótki postój miał miejsce przy Barku na Dakowie. Odpoczynek był potrzebny, gdyż przed nami była naprawdę ciężka droga przez tereny leśne. Piach i upał nikogo nie zniechęciły. Nikt nie zrezygnował mimo wywrotek i kolizji. Czekała za to wszystkich nagroda. Mogliśmy się przekonać ile pięknych miejsc mamy niedaleko nas. Jednym z nich jest przez niewielu odkryty staw przy siedzibie Biura Dyrekcji Lasów Miejskich. To naprawdę urokliwe miejsce. Zachęcamy do odwiedzenia go. No ale trzeba było się zbierać i wracać do Wesołej, bo na terenie OSP czekał na wszystkich piknik rodzinny. Trzeba koniecznie nadmienić, że w czasie kiedy rowerzyści oddawali się kontemplowaniu przyrody, inna ekipa złożona z bibliotekarzy z Wesołej, Rembertowa i Sulejówka przygotowywała poczęstunek dla kolarzy. Panie z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku przygotowywały atrakcje dla dzieci i nie tylko. Między innymi były to warsztaty rodzinne “Portret ducha”. Niespodzianki dla dzieci miała również Biblioteka w Rembertowie. Kiedy już wszyscy byli gotowi i kiełbaski pięknie rumieniły się na grillu, dostaliśmy sygnał “JADĄ!”. Plac szybko zapełnił się rowerami i ich właścicielami. Wszyscy byli dość zmęczeni i nieco zakurzeni, ale z uśmiechami na twarzy.
Teraz największą atrakcją był grill. Kiełbaski po raz kolejny okazały się hitem. Dzięki sponsorom nie zabrakło również ciasteczek na deser. Po zaspokojeniu głodu i chwili oddechu Organizatorzy zarządzili zbiórkę do grupowego, pamiątkowego zdjęcia. Potem jeszcze losowanie trzech nagród, które ufundował kolejny sponsor i powoli piknik dobiegał końca. Jeszcze tylko trzeba było zostawić po sobie porządek i wszyscy mogli wrócić szczęśliwi do domów. Dziękujemy wszystkim Odjazdowym uczestnikom imprezy!
Jednak aby doszło do imprezy, potrzeba było zaangażowania wielu osób, które postaramy się wymienić, a są to: pracownicy bibliotek w Rembertowie, Wesołej i Sulejówku, Dominik Muraszko, który opracował trasę przejazdu i wraz ze Stowarzyszeniem Rembertów Bezpośrednio czuwał na trasie nad kolarzami, Stowarzyszenie Nasza Wesoła oprócz uczestnictwa w rajdzie pomagało w obsłudze pikniku, opiekę techniczną nad rowerami sprawował Remigiusz Malinowski a opiekę medyczną – Fundacja Moto-Medic Motocyklowe Ratownictwo Medyczne Warszawa, informacje o imprezie zamieszczały WIADOMOŚCI SĄSIEDZKIE WESOŁA-WAWER-PRAGA POŁUDNIE-REMBERTÓW i LOKALNA, miniprzewodnik po trasie rajdu opracował Adam Ciećwierz, a fotografował nas Grzegorz Czuchraniuk, jak zwykle miejsce na piknik udostępniła niezawodna Ochotnicza Straż Pożarna w Wesołej. Dziękujemy sponsorom, bez których nie byłoby tak pysznie: PAWO Piekarnia-Cukiernia, Leki nie z apteki, Pociąg do kawy, Oskroba, Oliver (sklep warzywny), TOPAZ.
Dziękujemy również pani Monice Drażan i grupie wolontariuszek z Gimnazjum 120, które przygotowały zajęcia plastyczne dla dzieci.
Specjalne podziękowania należą się Policji i służbom z ZTM za troskę o nasze bezpieczeństwo na trasie przejazdu. Dziękujemy wszystkim, których tu nie wymieniliśmy, a którzy brali udział w przygotowaniach. Do zobaczenia za rok!