Podróż w czasie w lata 30-te XX wieku. Jerzy Jeliński – mieszkaniec Starej Miłosnej postanawia ruszyć w podróż dookoła świata.

Eh, marzy mi się przygoda! Wyruszyłbym w nieznane… motocyklem albo jeszcze lepiej automobilem – rozmyślał i omal nie wszedł na słup, na którym widniało ogłoszenie: Wybieram się w podróż naokoło świata. Poszukuję jako towarzyszy dzielnych sportowców. Tak zaczyna się historia (prawdziwa!), która potoczy się na czterech kółkach dwóch legendarnych samochodów: forda T zwanego Fordziakiem i buicka o imieniu Pan-Bi, z dumnie powiewającą biało-czerwoną flagą. Spotkasz w niej, Czytelniku, czterech dzielnych harcerzy, pewnego uroczego pieska oraz całą galerię niezwykłych postaci: naukowców, aktorów, królów, a nawet szpiegów! Przepłyniesz też przez oceany i odwiedzisz mnóstwo egzotycznych miejsc, by na koniec tej przygody z radością wrócić do domu – niepodległej Polski.”

Książka Doroty i Dariusza Grochalów “W dwa lata dookoła świata 1926-1928” dostępna w wesołowskich bibliotekach publicznych.

#spotkanieautorskie #bibliotekawesoła #jerzyjelinski #stolicawolności