Od 12 lipca do 11 listopada 2018 r. trwała w Wesołej gra miejska „123 dni”. Nazwa nawiązywała do liczby lat, podczas których Polska była pod zaborami, a sama gra trwała 123 dni!  Ideą gry było propagowanie ciekawych miejsc w dzielnicy, a Wesoła naprawdę ma czym się pochwalić. Oprócz organizatorów, miejsca warte odwiedzenia mógł dodawać każdy z uczestników, dostając za to punkty bonusowe. Finalnie w grze znalazły się 24 miejsca, z czego ponad połowę dodali uczestnicy.

20 listopada w Bibliotece Głównej miało miejsce podsumowanie gry. Po ponad czterech miesiącach zmagań poznaliśmy zwycięzców. Zaproszeni zostali wszyscy uczestnicy, którzy zalogowali się do gry. Okazało się, że gra była okazją do poznawania naszej Małej Ojczyzny, ale też do integracji rodzin uczestników. Dzieleniu się wrażeniami nie było końca!

Pomysłodawca i koordynator gry – Hubert Zieliński  – podsumował 123 dni, przedstawił statystyki – między innymi: najpopularniejszy i najmniej popularny punkt; punkt, na którym zdobywano średnio najwięcej punktów oraz taki, na którym najtrudniej było o poprawną odpowiedź. Po podsumowaniu, uczestnicy spotkania  wzięli udział w quzie dotyczącym wyprawy dookoła świata harcerza i mieszkańca Starej Miłosny – Jerzego Jelińskiego w latach 1926-1928. (wystawa jemu poświęcona prezentowana jest aktualnie w  Bibliotece). Wylosowane trzy osoby z najlepszymi odpowiedziami otrzymały grę planszową „Niepodległa”.

Przyznano cztery nagrody główne dla najlepszych graczy:

  1. Ignacy Bielecki (75,5 pkt)
  2. Arkadiusz Sędziak (74 pkt)
  3. Adam Ciećwierz (64,5 pkt)
  4. Paweł Czuchraniuk (62 pkt)

Zwycięzcy otrzymali podwójne roczne bilety wstępu do Muzeum Narodowego – do wszystkich oddziałów i na wszystkie wystawy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy! Nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Zapraszamy za rok!